Prase i prijatelji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Prase i prijatelji

Dobrodosli u svet zivotinja !
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kako ste i sta ste dresirali svog psa?

Ići dole 
AutorPoruka
Rottweiler Swonn-Rottie
Hipogrif
Hipogrif
Rottweiler Swonn-Rottie


Ženski
Broj poruka : 279
Lokacija : Tamo gde ti nikad neces doći...
Tim : Psi
Datum upisa : 10.05.2008

Kako ste i sta ste dresirali svog psa? Empty
PočaljiNaslov: Kako ste i sta ste dresirali svog psa?   Kako ste i sta ste dresirali svog psa? Icon_minitimeUto Maj 13, 2008 11:27 pm

Pisite o tome kako ste dresirali i sta ste sve dresirali svog psa...

Ja sam Kiaru dresirala:


SEDI - Pa i kao mala je kad joj nesto treba sedala, takod a sam to iskoristila. Drzim joj iznad glave granulu i ona seda(da bi pogledala gore). Tako sada i bez glasovne naredbe(uz pokret ruke) oce da sedne.

LEZI - Kada sam je naucila da sedne krenula sam sa naredbom LEZI ali naravno mozes se i derati psu na uvo on ce samo zamlatariti glavom ne znajuci sta trazis pa sam pocela po knjizi, lagano joj povlacila noge, i to je nekad uspevalo a nekad nije, zato sam pustila knjigu i krenula po svom. Rukom sam napravila "zatvor" oko njene poslastce tako da moze da ga njusne ali ne i da ga dohvati. Kako je vec otprilike znala sta je lezi ja sam sela dole i naredila joj da legne, ona je sela pa me gledala ma se "mrstila i uzdisala" a kad je videla da enma vajde na kraju je legla. Tako i sad dobvoljan je pokret rukom i ona ce bez glasovne naredbe da legne.

DONESI - za ovo ne mam sta da kazem uglavnom mi je sama donosila ali nekad nece da da pa ja samo stavim hranu u ruku i otvorim saku a ona odmah donese lopticu baci pored i halapljivo jede koskicu

SKOČI(hop) - Iskreno ona ovo ni ne zna ali kad ima neka bara pa se ja zatrcim onda dovoljno da kazem hop ili skoci i ona preskace baru, to je navikla gledajuci kako ja skacem...

ČEKAJ - Ovo uglavnom slusa krenula sam tako sto sam joj rekla sedi pa cekaj i tako se polako odaljavala, kako krene da ustane ja viknem sedi ili cekaj, pa nestanem iza vrata pa sam tu do nje i uz vezbu slusa. (mada kad vidi nekog psa ne slusa to)

K NOZI Ovo sam je uglavno,m ucila kad se umori pa je privucem sebi a ona onako umorna ne moze da se odupre pa ide uz mene. I tako polako polako pa sad slusa(ponekad nece) ikadje bas zivahna.

Zna jos dodji i izlozbenu dresuru(malo zeza nekad kad trcimo u dijagonali ali ovako je ok)

Ima jos nesto sigurno ali sad ne mogu da se setim, pa kad se setim recicu vam!
Nazad na vrh Ići dole
 
Kako ste i sta ste dresirali svog psa?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pitanja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Prase i prijatelji :: Životnjski svet :: Sve o psima-
Skoči na: